Egy pont a szezonrajton

Frissítés: 2019-09-16 14:49:08

30-30-as döntetlent ért el a dobogóra pályázó Kazincbarcika otthonában a DEAC férfi kézilabdacsapata szombaton, az NB II-es szezon nyitányán. A góllövéssel nem volt probléma, viszont a 30 kapott gól mindegyikéből lehet és kell is tanulni.

Jól kezdte és kézben is tartotta az első félidőben a meccset a DEAC. A szünetre három gólos, 19-16-os debreceni előnnyel vonultak a csapatok. Igaz, már ekkor – a félidei gólok számából- is látszott, hogy egyik együttes védelme sem működik még igazán olajozottan a szezonrajton.

A Kazincbarcika a második játékrészben is végig csak futni tudott az eredmény után - köszönhetően a cívis csapat kiváló kapusteljesítményének, Kőrizs István bravúrjainak. Négy gólnál többel mégsem tudott vezetni a DEAC, amelynek előnye - legfőképp a továbbra is szellős védelem miatt- a meccs végére el is fogyott. A lefújáskor végül az egyetemi csapat örülhetett az egy pontnak, miután 30-30-nál még támadhatott a Kazincbarcika, ám azt sikerült Minegászéknak kivédekezni.

Bíró Imre vezetőedző szerint a gyenge védekezés miatt hullajtottak el egy pontot az egyik legkellemetlenebb rivális otthonában. - A védekezésünk katasztrofális volt. Nagyon sok kívánnivalót hagyott maga után. Elsősorban az 1-1-elleni védekezés volt nagyon gyenge, de ezen a téren a páros kapcsolatok sem működtek. Nagyon sok betörés-gólt kaptunk, illetve kilenc hétméterest szedtünk össze szintén ezekből a szituációkból. A támadójátékunkkal viszont elégedett voltam. Néhol szellemesen, jól működő páros kapcsolatokból sikerült gólokat szereznünk és örömömre szolgált, hogy többször is betaláltunk indításból. Nem túl bíztató idénykezdet ez, de legalább látjuk, hogy mit kell tenni, milyen egyéni és csapathibákat kell kijavítani a következő időszakban.

Férfi kézilabda NB II. Észak-keleti csoport – 1. forduló
Kazincbarcikai KSE – DEAC 30-30 (16-19)
A DEAC gólszerzői: Minegász Csaba (8), Pethő Ákos, István Péter (6-6), Vécsei Vencel (4), Bíró Ádám (3), Mucza Norbert (2), Mándi Krisztián (1)